Visām lietām ir savs kalpošanas laiks, tai skaitā arī auto riepām. Ne visi spēkratu īpašnieki zina to, ka riepas patiesībā ir uzskatāmas par kaitīgajiem atkritumiem, jo dabā to sadalīšanās laiks ir ļoti ilgs. Tāpat jāpiezīmē, ka viena tonna gumijas ir pielīdzināma 17 kubikmetriem, līdz ar to šādu atkritumu uzglabāšana ir ne tikai bīstama, bet arī kļuvusi par problēmu visā pasaulē. Arī tu, iespējams, esi redzējis dabā izmesta riepas. Par šādu rīcību var piespriest sodu līdz pat 700 eiro apmērā.

Riepu utilizācijas cenas

PakalpojumsCena, EUR
Auto riepu nodošana utilizācijai1.50 EUR/gab.

Labākā cena

Piedāvājam labāko cenu riepu montāžai

Ērts serviss

Iebrauc un pārliecinies

100% kvalitāte

Garantējam sava darba un produktu kvalitāti

Ir jautājumi vai vēlies pieteikties?

Zvani jau tagad!

Kur nodot auto riepas?

Ja esam tikuši skaidrībā, ka riepas nav ieteicams uzglabāt, kā arī mest atkritumos vai dabā. Tāpat arī, protams, riepas noteikti nevajadzētu dedzināt, jo šādā procesā gaisā izplūst ļoti indīgi savienojumi, kas ietekmē ne tikai cilvēku veselību, bet arī apkārtējo dabu. Tādēļ der zināt, ko ar auto riepām drīkst un ir ieteicams darīt. Tātad, nolietotās un nevajadzīgās riepas nepieciešams nodot pārstrādei vai reģenerācijai. Riepu nodošana iespējama vairākos veidos:

  • Riepu servisā – vairāki auto servisi piedāvā riepu utilizācijas pakalpojumus, pieņemot dažādu auto marku un modeļu riepas, kas pēc tam tiek nogādātas atbilstošā pārstrādes punktā. Šis ir ērts un vienkāršs veids, kā atbrīvoties no tā riepu komplekta, kas mainīšanas rezultātā tiek noņemts, jo uzreiz pēc tam, kad jaunās uzmontētas, vecās var atstāt servisā.

Arī mēs, FredaRiepas.lv serviss, rūpējamies par vidi un piedāvājam auto riepu nodošanas un riepu utilizācijas pakalpojumus. Pieņemšanas maksa par vienu riepu – 1,50 eiro. Summā iekļautas loģistikas izmaksas par pārvešanu, kā arī dabas resursu nodoklis. Nodošana servisā noteikti ir prātīgāks lēmums nekā riepu uzglabāšana savā garāžā vai arī izsviešana mežā, kas var beigties ne tikai ar naudas sodu, bet pat ar auto konfiskāciju.

Ir izpētīts, ka vairāk nekā 60% Latvijas iedzīvotāju riepu mainīšanas procesā auto servisā, veco komplektu parasti tur arī nodod riepu utilizācijai. Taču diemžēl 25% transportlīdzekļu saimnieku riepas uzglabā savās mājās vai garāžā. Iemesli tam var būt dažādi, taču, šādi rīkojoties, cilvēki kaitē gan sev, gan arī padara riepas nevērtīgākas. Proti, ja auto riepas ilgāk glabājas, tās izžūst, kļūstot nepiemērotas pārstrādei un vienīgie veidi, kā tās iespējams izmantot, ir cementa ražošanai.

  • Atkritumu pieņemšanas punktos. Latvijā tādi ir vairāki, un tur pieejama riepu nodošana. Turklāt privātpersonas viena gada laikā drīkst nodot četras vecās bez maksas!

Viena riepa kalpo aptuveni piecus gadus, tādēļ, veicot aprēķinus, var secināt, ka mēs varam atbrīvoties no nolietotajām bez jebkādām problēmām. Taču, protams, mēdz gadīties situācijas, kad laika gaitā to daudzums garāžā vai kur citur, mājas apkārtnē, ir krietni audzis un nekas nav darīts tā samazināšanas labā, tādēļ agrāk vai vēlāk jāmeklē citas alternatīvas, piemēram, auto vai nodošana servisos.

Kā tiek veikta riepu pārstrāde?

Ja riepas nav pārāk ilgi stāvējušas un izkaltušas, tās var pārstrādāt un izmantot dažādiem mērķiem. Pārstrādes procesā riepas sasmalcina, lai iegūtu speciālu pulveri. To, attiecīgi, lieto jaunas gumijas ražošanā, ko pēc tam izmanto, lai veidotu paklājiņus, paliktņus, buferus, kā arī pielietotu celtniecībā. Veselas vai sagrieztas riepas mēdz pārveidot par aizsargbarjerām, kas samazina triecienu.

Kad automašīnas riepas tiek karsētas, veidojas ogle. To sapresējot, rodas kurināmais, kurš ir ļoti vērtīgs, jo tā siltumatdeve ir lielāka nekā akmeņoglēm. Karsēšanas laikā rodas arī citi kurināmā veidi – pirolīzes gāzes un šķidrie ogļūdeņraži u.c. vielas. Savukārt pirolīzes eļļu var izmantot naftas produktu šķīdināšanai un, apstrādājot to, arī kosmētikas ražošanā.

Esi gudrs, rūpējies par dabu!

Mārcis Frīdbergs
Montāžas un riepu speciālists
Tel: +371 26 615 449

Jānis “Fredis” Frīdbergs
Jaunu un lietotu riepu speciālists
Tel: +371 29 107 060

Serviss Dreiliņos
Jautājumi par servisu
Tel: +371 28 683 690

Darba Laiks
pirmdien 09:00 – 18:00
otrdien 09:00 – 18:00
trešdien 09:00 – 18:00
ceturtdien 09:00 – 18:00
piektdien 09:00 – 18:00
sestdien 09:00 – 15:00
svētdien 09:00 – 15:00