Auto eļļa ir nozīmīgs transportlīdzekļa apkopes produkts, kuru nepieciešams laikus mainīt, lai nesastaptos ar negatīvām sekām, par kurām pieminēsim turpinājumā. Motoreļļas maiņa būtu jāveic, vadoties pēc ražotāja rekomendācijām, taču ne retāk kā reizi gadā. Svarīgi ir ne tikai laikus nomainīt eļļu, bet arī to pareizi izvēlēties, lai paildzinātu automašīnas kalpošanas laiku un funkcijas.

Ja nepieciešama auto eļļas maiņa Rīgā, iesakām doties uz FredaRiepas.lv servisu, kur šo pakalpojumu veic zinoši un prasmīgi meistari. Izmantojam augstākās kvalitātes eļļas plašā sortimentā, lai pielāgotos ikvienas automašīnas motora vajadzībām. Lai izvairītos no gaidīšanas rindā, pirms došanās pie mums iesakām sazināties ar servisa speciālistiem pa kontaktu sadaļā norādīto tālruni un pieteikt eļļas maiņu sev piemērotākā laikā. Eļļas maiņas cena atkarīga no izvēlētās eļļas un papildus pakalpojumiem. Visus darbus veicam ātri un precīzi, garantējot kvalitatīvu rezultātu.

Auto motora eļļas maiņas cenas

PakalpojumsCena, EUR
Auto motora eļļas maiņa15.00 EUR

Labākā cena

Piedāvājam labāko cenu riepu montāžai

Ērts serviss

Iebrauc un pārliecinies

100% kvalitāte

Garantējam sava darba un produktu kvalitāti

Ir jautājumi vai vēlies pieteikties?

Zvani jau tagad!

Kā tiek veikta eļļas maiņa?

 • Vispirms tiek izņemts eļļas kartera korķis un notecināta vecā eļļa. Tecināšanas vietā var izmantot arī izsūknēšanas metodi, taču šis process jāpielāgo, vadoties pēc mašīnas modeļa;
 • Pēc tam meistars izņem eļļas filtru un pārliecinās, kas ar veco filtru tiek noņemta arī gumijas blīve;
 • Tad korķis tiek ievietots atpakaļ karterī un vajadzības gadījumā uzstādīta rezerves blīve;
 • Pēc tam tiek nomainīts jauns eļļas filtrs un blīve;
 • Karterī ielej jauno eļļu un pārbauda tās līmeni, lai atbilstu noteiktajam daudzumam. Ir vairāki motoreļļas veidi – sintētiska, pussintētiska vai minerāleļļa;
 • Pēc eļļas nomainīšanas tiek iedarbināts dzinējs, kā rezultātā atjaunojas pareizais eļļas spiediens;
 • Šī procesa rezultātā brīdinājums par eļļas spiedienu izslēgsies;
 • Auto eļļas maiņa noslēdzas ar atkārtotu tās līmeņa pārbaudīšanu.

Kādēļ ir nepieciešama eļļas maiņa?

 • Eļļa motorā veic vairākas nozīmīgas funkcijas – eļļo, dzesē, attīra, kā arī aizpilda spraugas. Protams, ar noteikumu, ka motoreļļa ir tīra. Pretējā gadījumā nodils dzinēja detaļas.
 • Iekšdedzes dzinējiem ir vienots darbības princips: gaisa un degvielas (dīzelis, benzīns, autogāze) pa ieplūdes vārstiem nonāk cilindra sadegšanas kamerā. Tam aizdegoties, notiek eksplozija, kas darbina virzuļus un kloķvārpstas, liekot mašīnai kustēties uz priekšu. Ar eksploziju šajā gadījumā saprot ķīmisku reakciju, kuras rezultātā rodas blakusprodukti, kas nonāk eļļā un nodeldē dzinēja detaļas. Tie ir piemēram, ūdens, oglekļa dioksīds, oglekļa monoksīds u.c. vielas.
 • Tas nozīmē, ka ar laiku eļļā parādās arvien vairāk blakusproduktu, kas palielina dzinēja nodilumu. Laicīgi mainot eļļu, tā biežāk būs tīrāka un nodrošinās ilgāku mašīnas kalpošanas laiku.
 • Ņemot vērā to, ka dzinēja eļļošanas process ir ciklisks, arī eļļas maiņu vēlams veikt, ņemot vērā ražotāja norādītos intervālus, taču ne retāk kā reizi gadā. Tiesa, jāņem vērā, ka intervāli veidoti, vadoties pēc ideāliem braukšanas apstākļiem, proti, liels ātrums + labs ceļš. Savukārt, braucot bieži pa pilsētu, dzinējs tiek pakļauts lielākai slodzei, tāpēc arī eļļas maiņa būtu jāveic biežāk.
 • Tā kā Latvijā liela daļa ceļu nav labākajā stāvoklī, un braukšana pa tiem pamatīgi nodarbina dzinēju (grants ceļi, ziemas apstākļi, stāvēšana sastrēgumos utt.), jāņem vērā, ka eļļas maiņu būs jāveic biežāk nekā ražotājs norādījis.
 • Motoreļļas maiņas intervālus mēdz aprēķināt ne tikai pēc gadiem, bet arī nobrauktajiem kilometriem. Piemēram, jaunākajiem auto modeļiem eļļu iesaka mainīt ik pēc 10 000 līdz pat 50 000 km. Savukārt mašīnām, kas vecākas par pieciem gadiem šis intervāls samazinās līdz 10 000 km.

Kā izvēlēties motoreļļu?

Viens no svarīgiem parametriem, kas jāņem vērā, ir eļļas viskozitāte. To pielāgo, vadoties pēc gaisa temperatūras, auto nolietojuma pakāpes un ekspluatācijas režīmiem. Eļļas iespējams iedalīt pēc sezonas, proti, ziemas, vasaras un vissezonu. Eļļas viskozitāti norāda, izmantojot SAE (Society of Automative Engineers) sistēmu. Proti, ziemas eļļu apzīmējumā ir burts W (winter), un piemērs izskatītos šādi – SAE10W. Starp citu, šis eļļas veids ir piemērots braukšanai -100C. Ziemas eļļu indeksi ir sekojoši: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W un 25W.

Savukārt vasaras eļļas apzīmē tikai ar vienu skaitli, piemēram, SAE20. Pārējie šo eļļu indeksi ir: 30, 40, 50 un 60. Bet vissezonas eļļām apvienoti iepriekš minētie apzīmējumi un vēl pirms burta W pievienots skaitlis. Piemēram, SAE0W-20 vai SAE15W-60 utt. Jo mazāks skaitlis pirms W, jo eļļa būs šķidrāka aukstumā. Jo lielāks otrais skaitlis, jo biezāka būs eļļa karstumā.

Iesakām veikt eļļas maiņu servisā pie zinoša un kvalificēta meistara, kurš varēs ieteikt tieši tava auto motoram un laika apstākļiem atbilstošāko motoreļļu. Droši vari sazināties ar FredaRiepas.lv servisu, lai noskaidrotu piemērotāku laiku, kad pie mums ierasties. Tu ne tikai varēsi nomainīt auto eļļu, bet arī izmantot citus mūsu piedāvātos pakalpojumus, piemēram, riepu iegādi, riepu remontu, disku remontu, riepu utilizāciju u.c.

Mārcis Frīdbergs
Montāžas un riepu speciālists
Tel: +371 26 615 449

Serviss Dreiliņos
Jautājumi par servisu
Tel: +371 28 683 690

Darba Laiks
pirmdien 09:00 – 19:00
otrdien 09:00 – 19:00
trešdien 09:00 – 19:00
ceturtdien 09:00 – 19:00
piektdien 09:00 – 19:00
sestdien 09:00 – 15:00
svētdien 09:00 – 15:00